"Medycyna dokonała ogromnego postępu, który zwiększa Twoje szanse w dotarciu na szczyt. Im więcej dowiesz się o wyzwaniu które Cię czeka, tym lepiej możesz się do niego przygotować."

"W walce z rakiem
Twoim trenerem jest lekarz,
taktyką – wiedza o chorobie,
siłą – wsparcie innych ludzi."

Warsztaty Poszerzamy HERyzonty dla Amazonek

W ramach kampanii edukacyjnej „Poszerzamy HERyzonty” Federacja Stowarzyszeń Amazonki organizuje cykl warsztatów na temat zaawansowanego raka piersi.

To ważne, by kobiety z rakiem piersi wiedziały, z jakim przeciwnikiem mają do czynienia i potrafiły odnaleźć w sobie siłę do walki z przeciwnościami, jakie niesie ze sobą dany podtyp nowotworu. Ochotniczki, czyli Amazonki, które odwiedzają chore w szpitalach, dzielą się nie tylko własnym doświadczeniem, ale także wiedzą nt. raka. Właśnie dla czynnych Ochotniczek organizowane są spotkania z eskpertami z dziedziny onkologii. Pomagają oni Amazonkom zrozumieć specyfikę poszczególnych podtypów raka piersi i objaśniają, jakimi możliwościami w walce z nimi dysponuje współczesna medycyna.

Za nami warsztaty m.in. w: Sierakowie (woj. wielkopolskie, 21 czerwca 2014 r.), Gorzowie Wielkopolskim (27 czerwca 2014 r.), Kielcach (18 września 2014 r.) i Sosnowcu (26 września 2014 r).

Kolejne warsztaty dla Ochotniczek będą miały miejsce już 6 października br. w Horyńcu Zdroju (woj. podkarpackie). Wezmą w nich udział Amazonki z Unii Podkarpackiej i Lubelskiej.

Słuchaj Radia!

Zapraszamy do wysłuchania dwóch audycji radiowych – dzisiaj w Radiu Dla Ciebie o godz.22.00 i 8 listopada (w piątek) w Trójce, po wiadomościach o godz.12.00.

Agata Polińska opowie, jak poszerzać HERyzonty i o tym jak wiedza uratowała jej życie

Ruszyła Kampania Poszerzamy HERyzonty

28 października, w restauracji Champions w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca kampanię Poszerzamy HERyzonty. Oprócz przedstawicieli organizatorów – Krystyny Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki oraz Agaty Polińskiej, vice prezes Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia, udział w niej wzięli ambasadorzy: Kinga Baranowska, himalaistka oraz Sławomir Chmura, panczenista. Wszyscy przekonywali do pokonywania własnych barier i lęków oraz do poznania przeciwnika, by z nim skuteczniej walczyć. Pani dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Centrum Onkologii w Warszawie wygłosiła znakomity wykład o postępach medycyny w walce z rakiem piersi. Nad całym wydarzeniem czuwał redaktor Michał Olszański, który z wrodzonym sobie taktem poprowadził konferencję.
Na zakończenie, ambasadorzy i prelegenci otrzymali medale „Poszerzamy HERyzonty” – wyraz wdzięczności chorych na raka za charytatywne wsparcie kampanii.

Kampania Poszerzamy HERyzonty na KSW w Łodzi

28 września 2013 r. Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” zagościła z kampanią Poszerzamy HERyzonty na Gali KSW. Kilkutysięczna widownia i jedni z najlepszych sportowców usłyszeli o raku piersi i konieczności jednoczenia się wokół walki z tym nowotworem...

KSW czyli konfrontacja sztuk walki. Założona w 2004 roku największa polska organizacja promująca walki MMA. Dzięki uprzejmości organizatorów, Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” mogła zagościć podczas tegorocznej Gali w Łodzi, zachęcając męską i żeńską część widowni do zapoznania się z informacjami nt. raka piersi. 

Zarówno sportowcy jak i goście gali przekazali moc wsparcia wszystkim kobietom, które zmagają się z chorobą.

Galeria